AED Heartstart HS1 PHILIPS

Mając dostęp do odpowiedniego sprzętu i wsparcia, każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi. Defibrylator AED HeartStart OnSite firmy Philips został wyposażony w funkcję Life Guidance, która krok po kroku prowadzi osobę udzielającą pomocy przez wszystkie czynności ratujące życie. Dodatkowo urządzenie OnSite posiada szereg inteligentnych czujników, umożliwiających automatyczne zastosowanie odpowiedniej terapii.

Stworzony z myślą o zwykłych ludziach, którzy znaleźli się w niezwykłej sytuacji. Defibrylator OnSite jest zawsze gotowy do działania i ratowania życia. Dzięki temu niemal każdy i niemal wszędzie jest w stanie uratować człowieka z nagłym zatrzymaniem krążenia przez szybkie i skuteczne wykonanie defibrylacji.

Prowadzenie osoby udzielającej pomocy przez wszystkie etapy obsługi defibrylatora

Aby uruchomić defibrylator OnSite, wystarczy pociągnąć zielony uchwyt. Po włączeniu urządzenia jasne polecenia głosowe w spokojny sposób prowadzą osobę udzielającą pomocy przez cały proces – od przyklejenia obu elektrod na ciele pacjenta, przez wykonanie defibrylacji, aż do rozpoczęcia i prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Udzielane są również wskazówki dotyczące częstości i głębokości uciśnięć klatki piersiowej oraz wykonywania oddechów ratunkowych.

Zastosowanie defibrylatora OnSite w celach szkoleniowych

Defibrylator AED OnSite można również wykorzystać do szkolenia z jego obsługi. W tym celu należy podłączyć specjalne elektrody szkoleniowe. Zachęcamy do obejrzenia naszej serii filmów ukazujących każdy aspekt obsługi urządzenia.

Natychmiastowa gotowość do użycia

Funkcja Ready-Pack defibrylatora OnSite zapewnia natychmiastową gotowość do użycia w razie potrzeby.

• Urządzenie jest dostarczane z zestawem elektrod SMART Pads i zainstalowaną baterią
• AED znajduje się w torbie transportowej i zawiera zestaw zapasowych elektrod SMART Pads
• Wystarczy pociągnąć zielony uchwyt, aby uruchomić początkowy autotest
• AED przeprowadza 85 automatycznych autotestów, w tym testów elektrod w odstępach dziennych, tygodniowych i miesięcznych

Będąc świadkiem nagłego zatrzymania krążenia, należy działać szybko, ale spokojnie. Aby ułatwić osobom udzielającym pomocy zachowanie spokoju i koncentracji, wyposażyliśmy defibrylator OnSite w zintegrowane elektrody SMART Pads. Pozwalają one dostosować komunikaty głosowe do podejmowanych czynności i tempa ich wykonywania.

Elektrody SMART Pads wykrywają, kiedy po raz pierwszy wyjęto je z opakowania, oderwano od nich warstwę ochronną i umieszczono na ciele pacjenta, oraz kiedy dany etap działania został zakończony. AED informuje o konieczności wykonania kolejnego kroku dopiero wtedy, kiedy osoba udzielająca pomocy jest na to gotowa. Komunikaty są powtarzane w różnej formie, zawierają też dodatkowe instrukcje, które ułatwiają ich zrozumienie. Cały system opracowano w taki sposób, aby udzielający pomocy nie czuli się poganiani, spowalniani ani przytłaczani informacjami.