Philips Respironics SimplyGo

Niezależnie od tego, czy jest to spacer po drugiej stronie ulicy, przejazd przez miasto, czy podróż przez kraj, firma Philips Respironics chciała sprawić, żeby niemal wszystkim pacjentom korzystającym z terapii tlenowej było poruszać się z koncentratorem tlenu. Tak właśnie powstał przenośny SimplyGo.

Wytrzymałość zdefiniowana na nowo

SimplyGo dąży do ustanowienia nowego standardu w niezawodności przenośnych koncentratorów. Chorzy na POChP są uzależnieni od urządzeń do terapii tlenowej, których potrzebują przez wiele godzin dziennie- SimplyGo oferuje pacjentom niezależność i wolność w trwałej konstrukcji, która wytrzymuje uderzenia towarzyszące wykonywaniu codziennych czynności, zapewniając jednocześnie skuteczną terapię.

Niezawodność i konserwacja

Podczas rozwoju, SimplyGo poddano ekstremalnym warunkom, w tym uderzeniom, wibracjom i ekstremalnym temperaturom, aby testować niezawodne działanie dzień w dzień. Dzięki 15000 godzinom żywotności sprężarki jego wydajność jest godna zaufania.

 

Trzy tryby pracy:

  • Tryb pulsacyjny (przerywany)

Kiedy SimpyGo jest ustawiony w tym trybie, urządzenie wykrywa wdech i dostarcza w tym czasie taką ilość tlenu, jaką użytkownik określił w parametrach (pulsacyjnie).

  • Tryb ciągły

W tym trybie, dostarczana jest ciągła porcja tlenu w ilości takiej jaką użytkownik ustalił w konfiguracji urządzenia max. 2 l/min.

  • Tryb snu

To tryb podobny do trybu pulsacyjnego. SimplyGo wykrywa wdech i dostarcza w tym czasie ustaloną ilość tlenu. Tryb ten różni się od poprzedniego tym, że czułość mechanizmów wykrywających wdech jest większa, a tlen podawany jest przez urządzenie w łagodniejszy sposób, w celu zapewnienia komfortu. Dodatkowo jeśli urządzenie nie wykryje wdechu przez dłuższy czas, zacznie podawać tlen w sposób ciągły w ilości jaką użytkownik ostatnim razem zdefiniował dla trybu ciągłego.

Wygodne zasilanie

Jednym z powodów sprawiających, że SimplyGo jest tak łatwy do przenoszenia jest jego lekka i kompaktowa bateria litowo-jonowa, która jest natychmiast dostępna i którą można łatwo wymienić. Standardowe przewody zasilające prądu zmiennego i stałego zapewniają wygodę i elastyczność.

Ponieważ SimplyGo ma ponad dwukrotnie więcej tlenu niż jakikolwiek inny przenośny koncentrator tlenu swojej wielkości, jest w stanie nadążyć za potrzebami przenośnych tlenu dziś i jutro. SimplyGo jest jedynym urządzeniem tego rodzaju, które oferuje zarówno ciągły przepływ (do 2 litrów na minutę), jak i podawanie dawki pulsacyjnej (ustawienia od 1 do 6) przy masie zaledwie 4,5 kg.

 

Dane techniczne

Koncentracja tlenu86 to 97% na wszystkich ustawieniach
Tryb pulsacyjny - dawki tlenu1=12 ml, 1.5=18 ml, 2=24 ml, 2.5=30 ml, 3=36 ml, 3.5=42 ml, 4=48 ml, 4.5=54 ml, 5=60 ml, 5.5=66 ml, 6=72 ml
Tryb stały - przepływ tlenu 0.5 l/min, 1 l/min, 1.5 l/min, 2 l/min
Poziom głośności< 43 dB przy ustawieniu pulsacyjnym na 2
Wymiary29.2 cm x 25.4 cm x 15.2 cm
Masa4.5 kg z baterią
Temperatura pracy5° to 40°C
Temperatura przechowywania -20° to 60°C
OczyszczanieWewnętrzny filtr antybakteryjny
DC zasilanie prądem stałymInput 12 to 19 VDC 8.0 A max
AC zasilanie prądem zmiennymInput 100 to 240 VAC, 50/60 Hz, 2.0 A

Output 19 VDC 7.9 A max

Zużycie mocy150W podczas ładowania

120W bez ładowania

AlarmyNiskie stężenie tlenu, brak oddechu, za wysokie tempo oddechu, brak przepływu tlenu, niski stan baterii, rozładowany akumulator, usterka techniczna.
BateriaMasa 0.7 kg, ładowanie 2-3 godzin
Rozładowanie: 3,7 godz - ustawienie pulsacyjne dawka 2
2 godz. - ustawienie ciągłe 2l/min