AED PLUS ZOLL

CZASAMI CZAS NA UDZIELENIE POMOCY MIERZY SIĘ JEDNYM UDERZENIEM SERCA

To dosłownie ułamki sekundy. Ktoś traci przytomność na skutek nagłego zatrzymania krążenia i zaczyna się walka z czasem. Wzywasz pomoc i ratownicy są już w drodze, ale cenne sekundy nieubłaganie mijają. Niezwłoczne podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przy użyciu automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) znacząco zwiększa szanse przeżycia osoby poszkodowanej.

Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w połączeniu z wczesną defibrylacją może ponad dwukrotnie zwiększyć szanse przeżycia zatrzymania krążenia w warunkach pozaszpitalnych.

— Wytyczne Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA) z 2015 r.

Najnowsze wytyczne opracowane przez komisje ds. resuscytacji na całym świecie są jednoznaczne: skuteczna defibrylacja wymaga jednoczesnego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na wysokim poziomie. Pierwsza analiza stanu serca wykonana przez defibrylator AED ma kluczowe znaczenie. Jeśli analiza nie wykaże konieczności podania impulsu elektrycznego, tylko podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej może wywołać rytm wymagający podania impulsu elektrycznego, wykrywalny podczas następnej analizy. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dostarcza walczącemu o życie sercu utlenowanej krwi, niezbędnej do przywrócenia jego zwykłego rytmu.

Defibrylator ZOLL AED Plus® przeprowadzi ratownika przez proces wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na odpowiednim poziomie oraz — w razie takiej potrzeby — dostarczy do serca potencjalnie ratujący życie impuls elektryczny.

 

Dzięki defibrylatorowi ZOLL AED Plus i szybkim działaniom możesz pomóc uniknąć tragedii.

Akcja ratunkowa bez obaw

Poza monitami głosowymi krok po kroku sprawdzona technologia Real CPR Help obejmuje również wskaźnik głębokości ucisków, dostarczający wskazówek wzrokowych w czasie rzeczywistym pomagających prowadzić jak najskuteczniejszą resuscytację krążeniowo-oddechową.

Łatwe i prawidłowe umieszczanie elektrod

Podczas akcji ratunkowej wobec osoby z zatrzymaniem krążenia liczy się czas. Elektrody CPR-D-padz® firmy ZOLL odznaczają się unikatową, jednoczęściową konstrukcją ułatwiającą ich prawidłowe umieszczenie.

Elektrody są dostarczane wraz z zestawem ratunkowym, zawierającym nożyczki, rękawiczki, maskę i inne przedmioty.

Gotowy do akcji ratunkowej

Najlepsze w branży baterie i elektrody z czasem wytrzymałości wynoszącym pięć lat oznaczają konieczność rzadszych wymian i ograniczonych działań konserwacyjnych oraz gwarantują, że defibrylator będzie gotowy do działania w razie potrzeby.

Mądra inwestycja

Całkowite koszty użytkowania defibrylatora AED po zainstalowaniu są niższe w porównaniu z innymi automatycznymi defibrylatorami zewnętrznymi. To bezcenna inwestycja, która może kiedyś pomóc uratować życie.

Trwała konstrukcja

Opracowany z myślą o trwałości w trudnym warunkach i skrajnych temperaturach defibrylator AED Plus odznacza się klasą ochrony przed wnikaniem IP55, co oznacza, że jest wysoce odporny na działanie pyłu i wody.