Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

AED PLUS ZOLL

CZASAMI CZAS NA UDZIELENIE POMOCY MIERZY SIĘ JEDNYM UDERZENIEM SERCA

To dosłownie ułamki sekundy. Ktoś traci przytomność na skutek nagłego zatrzymania krążenia i zaczyna się walka z czasem. Wzywasz pomoc i ratownicy są już w drodze, ale cenne sekundy nieubłaganie mijają. Niezwłoczne podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) przy użyciu automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) znacząco zwiększa szanse przeżycia osoby poszkodowanej.

Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w połączeniu z wczesną defibrylacją może ponad dwukrotnie zwiększyć szanse przeżycia zatrzymania krążenia w warunkach pozaszpitalnych.

— Wytyczne Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA) z 2015 r.

Najnowsze wytyczne opracowane przez komisje ds. resuscytacji na całym świecie są jednoznaczne: skuteczna defibrylacja wymaga jednoczesnego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na wysokim poziomie. Pierwsza analiza stanu serca wykonana przez defibrylator AED ma kluczowe znaczenie. Jeśli analiza nie wykaże konieczności podania impulsu elektrycznego, tylko podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej może wywołać rytm wymagający podania impulsu elektrycznego, wykrywalny podczas następnej analizy. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dostarcza walczącemu o życie sercu utlenowanej krwi, niezbędnej do przywrócenia jego zwykłego rytmu.

Defibrylator ZOLL AED Plus® przeprowadzi ratownika przez proces wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej na odpowiednim poziomie oraz — w razie takiej potrzeby — dostarczy do serca potencjalnie ratujący życie impuls elektryczny.

 

Dzięki defibrylatorowi ZOLL AED Plus i szybkim działaniom możesz pomóc uniknąć tragedii.

Akcja ratunkowa bez obaw

Poza monitami głosowymi krok po kroku sprawdzona technologia Real CPR Help obejmuje również wskaźnik głębokości ucisków, dostarczający wskazówek wzrokowych w czasie rzeczywistym pomagających prowadzić jak najskuteczniejszą resuscytację krążeniowo-oddechową.

Łatwe i prawidłowe umieszczanie elektrod

Podczas akcji ratunkowej wobec osoby z zatrzymaniem krążenia liczy się czas. Elektrody CPR-D-padz® firmy ZOLL odznaczają się unikatową, jednoczęściową konstrukcją ułatwiającą ich prawidłowe umieszczenie.

Elektrody są dostarczane wraz z zestawem ratunkowym, zawierającym nożyczki, rękawiczki, maskę i inne przedmioty.

Gotowy do akcji ratunkowej

Najlepsze w branży baterie i elektrody z czasem wytrzymałości wynoszącym pięć lat oznaczają konieczność rzadszych wymian i ograniczonych działań konserwacyjnych oraz gwarantują, że defibrylator będzie gotowy do działania w razie potrzeby.

Mądra inwestycja

Całkowite koszty użytkowania defibrylatora AED po zainstalowaniu są niższe w porównaniu z innymi automatycznymi defibrylatorami zewnętrznymi. To bezcenna inwestycja, która może kiedyś pomóc uratować życie.

Trwała konstrukcja

Opracowany z myślą o trwałości w trudnym warunkach i skrajnych temperaturach defibrylator AED Plus odznacza się klasą ochrony przed wnikaniem IP55, co oznacza, że jest wysoce odporny na działanie pyłu i wody.