Koncentratory tlenu

W leczeniu schorzeń układu oddechowego, POChP, astmy, bezdechów, problemów z krążeniem itp. dobre rezultaty przynosi aparat tlenowy dla chorych. Dostępny w ofercie przenośny lub domowy koncentrator tlenu wyróżnia się niezawodnością, wydajnością, cichą pracą i wygodą zastosowania. Osobom aktywnym polecamy sprzęt przenośny. Koncentrator tlenu produkuje czysty, stężony gaz, poprzez pobranie powietrza atmosferycznego z otoczenia i oddzielenie od niego azotu. Tak przygotowany pierwiastek O2 jest podawany pacjentowi pod ciśnieniem. Dostępne w naszej ofercie aparaty dla chorych wyróżniają się bezpieczeństwem oraz wygodą zastosowania. Są również ekonomiczne. Pobierają niewiele energii i nie wymagają częstej wymiany filtra. Terapia tego typu z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu przynosi zadowalające efekty medyczne. Sprzęt do zastosowania w warunkach klinicznych i domowych.

Działanie koncentratorów tlenu 

Tlenoterapia polega na korzystaniu przez pacjenta z urządzeń, które wzbogacają w tlen powietrze do oddychania. W warunkach domowych, z uwagi na możliwość długotrwałego stosowania bez konieczności uzupełniania źródła tlenu, używane są obecnie tzw. koncentratory tlenu, czyli urządzenia elektryczne które „zagęszczają” tlen z powietrza.
 
Urządzenie poprzez odpowiedni sposób oddzielania azotu i innych gazów od tlenu zawartego w powietrzu atmosferycznym (sito molekularne) produkuje mieszaninę powietrza wzbogaconą tlenem.

Koncentratory tlenu stacjonarne i przenośne

W warunkach domowych najczęściej stosowanym źródłem tlenu jest stacjonarny koncentrator tlenu. Jest to też najtańszy sposób zapewnienia tlenu osobom go potrzebującym. Przenośne koncentratory tlenu natomiast zapewniają pacjentowi niezależność podczas prowadzonej terapii. Wysokiej klasy przenośne koncentratory tlenu to urządzenia znajdujące swoje zastosowanie w domowej tlenoterapii. Korzystają z nich osoby mające problemy z oddychaniem, z niewydolnością krążenia czy bezdechem sennym

PRZENOŚNE KONCENTRATORY

STACJONARNE KONCENTRATORY